nowoczesna-technika

Innowacje w zgodzie z naturą

Strategia EUROS opiera się na czterech filarach:
opłacalność, komfort, zdrowie i design.

Nasze produkty i usługi muszą być uzasadnione ekonomicznie, przyczyniać się do poprawy komfortu przebywania w pomieszczeniach, a przede wszystkim pozytywnie wpływać na zdrowie naszych klientów. Istotne znaczenie ma dla nas ergonomiczna użyteczność oraz nowoczesny wygląd naszych produktów.

Stawiamy na rozwój

Uczestniczymy w wielu programach wspierających innowacyjne polskie przedsiębiorstwa. Współpracujemy z czołowymi polskimi uczelniami technicznymi i instytutami badawczymi, tworząc własne zaplecze badawczo-rozwojowe. Na wiele z naszych rozwiązań uzyskaliśmy ochronę patentową. Stawiamy na ergonomię i nowoczesny design naszych produktów. Kładziemy nacisk na zrównoważony rozwój firmy w trzech kluczowych obszarach: wentylacji, ogrzewania i chłodzenia budynków oraz produkcji ciepłej wody użytkowej.

Siła wiedzy i kompetencji

Profesjonalna kadra, stabilna polityka jakości i zarządzanie pozwalają nam terminowo realizować projekty o różnym stopniu złożoności, od najprostszych do bardzo skomplikowanych inwestycji.

Zespół Euros Energy tworzą polscy inżynierowie z doświadczeniem w branży wentylacji, chłodzenia, ogrzewania i sterowania. Kadra zarządzająca posiada wiedzę w zakresie zarządzania procesami technologicznymi i wdrożeniowymi. Naszym dodatkowym atutem jest doświadczenie w zakresie budownictwa energooszczędnego i pasywnego.

Potencjał rozwiązań

Modułowe systemy ogrzewania, chłodzenia i wentylacji – ,,tchnienie ziemi’’

Euros Energy produkuje i wdraża nowoczesne i ekologiczne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Oferujemy innowacyjne urządzenia do sterowania, ogrzewania, chłodzenia, wentylacji i klimatyzacji. Oferujemy nowoczesne pompy ciepła oraz centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła. Nasze ergonomiczne i nowoczesne urządzenia spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Dynamika działań

Dzięki połączeniu doświadczeń inżynierów z różnych dziedzin osiągnęliśmy większą efektywność i dynamikę skutkującą szybkim wzrostem gospodarczym i rozwojem przedsiębiorstwa.

Dzięki funduszom Unii Europejskiej możliwe było opracowanie innowacyjnej technologii produkcji niezbędnej do wytwarzania nowoczesnych pomp ciepła i rekuperatorów. Laboratoria i oprogramowanie wykorzystywane w procesie produkcji zostały zaprojektowane i stworzone według kryteriów określonych przez polskich inżynierów i projektantów.

Innowacyjne technologie

Dewizą działu Innowacji jest stały wzrost wydajności i funkcjonalności produkowanych przez nas urządzeń. Tworzą go doświadczeni inżynierowie wspierani w swoich badaniach przez naukowców z Politechniki Warszawskiej i Instytutu Maszyn Przepływowych PAN. Unikalne rozwiązania techniczne, będące owocem pracy działu, są przedmiotem wielu zgłoszeń patentowych. Posiadamy w naszych centralach wentylacyjnych opatentowany miedziany wymiennik ciepła z certyfikatem CU+. Wyniki badań optymalizacyjnych i rozwojowych są podstawą projektowania oferowanych przez nas produktów. Posiadamy w naszych centralach wentylacyjnych opatentowany wymiennik z czystej miedzi posiadający certyfikat CU+. Wyniki badań optymalizacyjnych i rozwojowych są podstawą opracowania konstrukcji oferowanych przez nas produktów.

Kontrola i diagnostyka

Dział Innowacji dysponuje dobrze wyposażonym laboratorium, w którym znajduje się komora klimatyczna, komora bukowa, komora bezechowa oraz stanowisko do pomiaru przepływu powietrza. Laboratorium wyposażone jest w wysokiej klasy sprzęt pomiarowy gwarantujący rzetelność prowadzonych badań. Komora klimatyczna pozwala na bardzo precyzyjne określenie rzeczywistej sprawności urządzeń, co przekłada się na dokładne wyliczenia przyszłych kosztów eksploatacji. W komorze bezechowej mierzymy poziom hałasu emitowanego przez nasze produkty, natomiast w helowym wykrywaczu nieszczelności wychwytujemy najmniejsze nieszczelności w systemach pomp ciepła.

Zaawansowane procesy produkcji

Naszym celem jest tworzenie produktów o przedłużonej trwałości. Montaż układu chłodzenia jest regulowany przez precyzyjne procedury, które minimalizują ryzyko zanieczyszczenia. Połączenia wykonywane są za pomocą spawania wodorowego. Ta nowoczesna metoda pozwala na tworzenie połączeń o wysokiej wytrzymałości bez generowania zanieczyszczeń, które mogłyby obniżyć trwałość systemu. Po montażu każda pompa ciepła jest testowana pod kątem wycieków gazu, co pozwala wyeliminować wszelkie wady na etapie montażu.

Ergonomia i wzornictwo

Podczas tworzenia produktu zwracamy szczególną uwagę na badania nad ergonomią. To właśnie te czynniki decydują o późniejszym komforcie użytkowania i satysfakcji użytkownika. Nawet najlepsze urządzenie musi ujrzeć światło dzienne, dlatego ważny jest również design nadający naszym urządzeniom unikalny wygląd, który odzwierciedla zarówno oryginalność projektu, jak i estetykę.

EMS – System zarządzania energią

System Zarządzania Energią EUROS składa się z urządzeń EUROS - wymienników ciepła i pomp ciepła zarządzanych przez komputer EUROS za pomocą algorytmów optymalizacyjnych. Sieć czujników pozwala na szybką reakcję urządzeń na zmieniające się warunki pracy np. wyłączenie wentylacji w pustych pomieszczeniach lub dostosowanie mocy grzewczej do warunków atmosferycznych. EMS łączy urządzenia w inteligentną sieć, która analizuje informacje z czujników i rozdziela zadania na poszczególne urządzenia, łącząc ich pracę tak, aby funkcjonowały jako jedna całość.

br6@2x-100

Certyfikaty jakościowe

Nasze produkty posiadają wysokie parametry techniczne i użytkowe, co potwierdzają międzynarodowe certyfikaty. Nasze pompy ciepła spełniły wymagania i zyskały akceptację międzynarodowych instytutów. Centrale odzysku ciepła spełniają wymogi Domu Pasywnego, a dodatkowo dzięki opatentowanemu miedzianemu wymiennikowi ciepła otrzymały certyfikat Cu+. Potwierdza to właściwości antybakteryjne naszego rozwiązania, co czyni je bezkonkurencyjnym w takich miejscach jak szpitale czy laboratoria. Najważniejsze certyfikaty: – Passive House – Antimicrobal Copper Cu+ – Atest Higeniczny

nowoczesna-technika

Poznaj nasze produkty

Euros Energy produkuje i wdraża nowoczesne i przyjazne środowisku systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Oferujemy innowacyjne urządzenia do sterowania, ogrzewania, chłodzenia, wentylacji i klimatyzacji. Oferujemy nowoczesne pompy ciepła oraz centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła. Nasze ergonomiczne i nowoczesne urządzenia spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających.
Nie produkujemy tylko urządzeń, ale całe systemy ekologiczne.
Efektem są niskie koszty utrzymania, niska emisja CO2 i najwyższa jakość powietrza.